Podzimní přírodou kolem Neratova

Společně s Martinem Trávníčkem ze spolku Pestré Polabí se v pondělí 25. 9. 2023 vydáme do podzimní přírody v okolí obce Neratov.  Projdeme se po hrázích rybníků Rozhrny a Skříně a části nové Naučné stezky Pernštejnskými rybníky. Dozvíme se, jak nejlépe  pečovat o krajinné prvky a jak náročná byla nová výsadba stromů v aleji Na Karafiátce. Zjistíme také, čím je unikátní Opučník a vysvětlíme si význam nedávno zbudovaných tůní a zídek pro plazy na louce u Neratova. Jedná se o nenáročnou trasu v délce cca 4 km.

Sraz účastníků je v 15.30 hod. před Obecním úřadem v Neratově. Pro zájemce je zajištěn odvoz v 15.00 hod. z parkoviště u pošty v Lázních Bohdanči.

V rámci cyklu "Poznej krásy a tajemství Bohdanečska" jsme už podnikli dvě akce.

První byla beseda s názvem "Mizí příroda na Bohdanečsku? Co uděláme pro její záchranu" (22. 5. 2023). Martin Trávníček ze spolku Pestré Polabí  představil přírodní zajímavosti na Bohdanečsku a promítl  úžasné fotografie zdejší unikátní fauny a flory. Posluchače zaujal také vyprávěním příběhů těch, kteří se neúnavně podílejí na obnově přírody v našem regionu.

Další akcí byla komentovaná vycházka k rybníku Tichý a na Truhličky s Martinem Trávníčkem, která se uskutečnila v pondělí 19. 6. 2023. Výprava vyrážela od odbočky za rybníkem Dolní Jílovky, prošla přes hráz rybníku Tichý a trasu zakončila na Truhličkách. Cestou Martin Trávníček upozorňoval na přírodní zajímavosti a vysvětloval výsledky aktivit spolku Pestré Polabí na konkrétních ukázkách. Zlatým hřebem pak bylo pro všechny setkání s přátelským volem Kajetánem.

Akce z cyklu "Poznej krásy a tajemství Bohdanečska" jsou určeny pro širokou veřejnost a účast je zdarma. Během besed a vycházek se setkáte s odborníky, kteří náš region velmi dobře znají a dokáží vám jej představit z různých perspektiv a ve velmi zajímavých souvislostech.

Pro další informace využijte i náš FCB.